REZULTATE LA OLIMPIADA DE MATEMATICA - FAZA ZONALA
Elevii evidentiati cu galben sunt calificati la faza judeteana
Manole Elena - 100 puncte
Sirbu Robert Andrei - 100 puncte
Surdu Delia 100 puncte
Bobe Cristina - 95 puncte
Pana Vicentiu - 74 puncte
Lungu Ana Maria - 40 puncte
AICI ESTE CATALOGUL CU TOATE REZULTATELE -
REZULTATE CANGURASUL MATEMATICIAN

CLASA A II A A - prof. Adina Roscovaru
Dinca Dragos - 24 p - excelent
Dana Alexandra - 24 p - excelent
Albu Florina - 24 p - excelent
Copoiu Iulia - 24 p - excelent
Copoiu Georgiana - 22 p - excelent
Pana Cristian - 20 p - excelent
Simion Anda - 19 p - foarte bine
CLASA A III A A - prof. Cirlig Marian
Costache Adin-Costin - 26 p - excelent
Buraga Emil-Sebastian - 26 p - excelent
Rosioru Andrei - 26 p - excelent
Traistaru Andrei - 25 p - excelent
Moraru Ionut - 25 p - excelent
Topala Costinel -25 p - excelent
David Ana - 25 p - excelent
Beberechi Lorena - 24 p - excelent
Mihalache Doru - 24 p - excelent
Sarbu Denis - 23 p - foarte bine
Becheru Alexandra - 20 p - foarte bine
Vasalateanu Darius - 13 p - bine

REZULTATE OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA - FAZA ZONALA, ULMENI, 2012
1. MANOLE ELENA - 95 PUNCTE
2.SURDU DELIA - 92,5 PUNCTE
5. PANA VICENTIU - 91 PUNCTE
17.ROSU DIANA - 86 PUNCTE
18. LAZAR VALENTIN - 81,3 PUNCTE
62. TATARU DIANA - 65,4 PUNCTE
73.CIUCIMEDA CLAUDIU - 53,5 PUNCTE
ELEVII EVIDENTIATI CU GALBEN SUNT CALIFICATI LA FAZA JUDETEANA DE LA CALARASI
DE AICI PUTETI DESCARCA REZULTATELE COMPLETE -

CONCURSUL "COMUNICARE.ORTOGRAFIE.RO"
SUBIECTE SI BAREM DE CORECTARE -
Concursul Comunicare.Ortografie.ro - 2012 - Clasa a III a A

Beberechi Lorena - 90 puncte - calificat
Galbinasu Diana - 68 puncte - necalificat
Vulpe Ana - 85 puncte - calificat
Serban Alina - 85 puncte - calificat
Grigore Marian - 84 puncte - necalificat
Costache Adin - 80 puncte - necalificat
Mihalache Doru - 90 puncte - calificat
David Ana - 90 puncte - calificat
Moraru Ionut - 82 puncte - necalificat
Traistatu Catalin Andrei - 79 puncte - necalificat
Proba de la Oltenita are loc in data de 5 aprilie 2012 la Scoala nr 3 Oltenita


COCNURSUL FII INTELIGENT ... LA MATEMATICA (VECHIUL MICUL MATEMATICIAN)
SUBIECTE SI BAREM DE CORECTARE -
TABEL NOMINAL
Cu rezultatele obtinute la concursul
“Fii intelligent la….matematica”
Etapa preliminara
9 martie 2012

Nr. Crt.
Numele si prenumele elevului
Clasa
Punctaj obtinut
Calificat /
Necalificat
Obs.
1
Dana Alexandra
aII-a A
100
Calificat

2
Simion Anda
aII-a A
100
Calificat

3
Vlad Florin
aII-a A
100
Calificat

4
Albu Florina
aII-a A
100
Calificat

5
Pana Cristian
aII-a A
100
Calificat

6
Dinca Dragos
aII-a A
90
Calificat

7
Marioara Auras
aII-a A
90
Calificat

8
Balasa Cristina
aII-a A
80
Necalificat

9
Zavera Catalin
aII-a A
80
Necalificat

10
Dinca Teodora Ioana
aII-a B
100
Calificat

11
Dinca Elena Costina
aII-a B
70
Necalificat

12
Balasa Marinela Madalina
aII-a B
80
Necalificat

13
Velicu Adriana
aII-a B
32
Necalificat

14
Guresoe Adi Catalin
aII-a B
100
Calificat

15
Talnaci Alexandru Calin
aII-a B
35
Necalificat

16
Poslelnicu Antonio Vergilius
aII-a B
39
Necalificat

17
Artache Andreea
aII-a B
35
Necalificat

18
Buraga Sebastian
a III-a A
75
necalificat

19
Lefter Cezar
aIII-a A
95
Calificat

20
David Ana
aIII-a A
100
Calificat

21
Vllpe Ana
aIII-a A
79
Necalificat

22
Traistaru Andrei
aIII-a A
100
Calificat

23
Costache Adin
aIII-a A
97
Calificat

24
Serbu Alina
aIII-a A
100
Calificat

25
Beberechi Lorena
aIII-a A
92
Calificat

26
Galbinasu Diana
aIII-a A
39
Necalificat

27
Rosioru Andrei
aIII-a A
57
Necalificat

28
Mihalache Doru
aIII-a A
98
Calificat

29
Grigore Marian
aIII- aA
100
Calificat

30
Moraru Ionut
aIII-a A
100
Calificat

31
Topala Costinel
aIII-a A
100
Calificat

32
Sirbu Denis
aIII-a A
96
Calificat

33
Becheru Alexandra
aIII-a A
67
Necalificat

34
Surdu Madalin
aIII-a A
95
Calificat

35
Balan Gabriela Madalina
aIII-a B
100
Calificat

36
Stefanache Rebeca Andreea
aIII-a B
100
Calificat

37
Cranganu Catrinel
aIII-a B
100
Calificat

38
Cantacuz Robert
aIII-a B
100
Calificat

39
Mustatea Ionut Emanuel
aIII-a B
80


40
Postelnicu Ruben
aIII-a B
80


41
Lefegiu Razvan
aIII-a B
76
Necalificat

42
Minciuna Valentin
aIII-a B
75
Necalificat

43
David Claudiu
aIII-a B
64
Necalificat

44
Musat Catalin
aIII-a B
44
Necalificat



OLIMPIADA DE MATEMATICA - FAZA PE LOCALITATE
Subiect si barem de corectare -
Rezultate obtinute
1
Bobe Cristina
IV B

99.00



calificat
2
Cantacuz Ionut
IV A

40.00



necalificat
3
Cirligea Andrei
IV B

75.00



necalificat
4
Lefter Andrei
IV A

48.00



necalificat
5
Lazar Marian
IV B

54.00



necalificat
6
Lixandru Florin
IV A

23.00



necalificat
7
Lungu Ana Maria
IV A

86.00



calificat
8
Manole Elena
IV B

99.00



calificat
9
Marinescu Diana
IV A

35.00



necalificat
10
Pana Vicentiu
IV B

83.00



calificat
11
Sirbu Robert Andrei
IV B

80.00



calificat
12
Surdu Delia
IV B

99.00



calificat
OLIMPIADA LA LIMBA SI LITERATURA ROMANA - FAZA PE LOCALITATE
Subiect si barem de corectare -
Rezultate obtinute

1
Balanescu Cristina


84



calificat
2
Barbu Carolina


58



necalificat
3
Cantacuz Ionut-Mihaita


52



necalificat
4
Ciuciumeda Claudiu


82



calificat
5
David Madalin Gigi


43



necalificat
6
David Madalina Denisa


31



necalificat
7
Ionita Stefania


81



calificat
8
Lazar Marian Valentin


92



calificat
9
Lazar Zinica


36



necalificat
10
Lefter Andrei


52



necalificat
11
Lixandru Florin


58



necalificat
12
Lungu Ana-Maria


67



necalificat
13
Manole Elena


99



calificat
14
Marinescu Diana


74



necalificat
15
Neacsu Izabela Mihaela


61



necalificat
16
Pana Vicentiu


95



calificat
17
Rosu Diana


94



calificat
18
Sirbu Robert-Andrei


77



necalificat
19
Surdu Delia


91



calificat
20
Tataru Diana


92



calificat
21
Velicu Oanda


96



calificat




CONCURSURI SCOLARE

EDUCATIE CIVICA - 25 februarie 2012 - etapa zonala - Scoala nr. 5 Oltenita

- 10 martie 2012 - etapa judeteana

OLIMPIADA LIMBA SI LITERATURA ROMANA - 24 martie -etapa zonala - Scoala 1 Ulmeni

- 12 mai 2012 - etapa judeteana

OLIMPIADA MATEMATICA - 31 martie 2012 - etapa zonala - Scoala 2 Oltenita

- 19 mai - etapa judeteana - Scoala nr. 9 Constantin Brancaoveanu

MICUL MATEMATICIAN - faza preliminara 9 martie - fiecare scoala

- aprilie - faza judeteana (desfasurata pe centre) - Scoala nr. 1 Oltenita

(Datele de desfasurare a celor doua faze vor fi stabilite de organizatorii - cei de la Micul Matematician)

COMUNICARE.RO - 16 martie - faza preliminara pe scoala

- aprilie - faza judeteana (desfasurata pe centre) - Scoala nr. 3 Oltenita



Subiect olimpiada limba si literatura roamna -
Barem de corectare limba si literatura romana -
Borderou de corectare si reazultate -
Documente specifice -

Subiecte olimpiada de la altii - Olimpiade.ro - Olimpiade

Subiect si barem olimpiada de matematica -

Borderou de corectare si rezultate -
Subiecte Micul Matematician - 2011 faza pe scoala -

Rezultate Micul Matematian -2011
clasa a II a A -
clasa a IV a A si B -
Elevi calificati pentru faza zonala Micul matematician -

EUROSCOLARUL- rezultate obtinute:
Clasa I B:
1. Dinca Teodora Ioana- 100 p
2. Guresoe Adi Catalin- 100 p
3. Velicu Adriana - 100 p
4. Balasa Marinela -93 p
5. Artache Andreea -93 p
6. Dinca Elena -93 p
7. Ghioca Mihaela -87 p
8. Galbinasu Andrei - 78 p
9. Ivan Andrei Cosmin -93 p
10. Postelnicu Antonio Vergilius- 93 p
11. Iacob Madalina - 69 p

CONCURSUL "VOINICEL" - rezultate obtinute:
CLASA I B
1. Dinca Elena-74,5 p
2. Guresoe Adi Catalin-100 p
3. Dinca Teodora Ioana-98,5 p
4. Balasa Marinela-100 p
5. Postelnicu Antonio-100 p
6. Iacob Madalina- 39 p
7. Poliitu Robert-26 p
8. Velicu Adriana-75 p
9. Ivan Cosmin- 79,5 p
10.Artache Andreea-70 p
11.Galbinasu Andrei Costin- 64 p

Rezultate la faza zonala a concursului Micul Matematician
CLASA a II a A
1. Moraru Ionut - 100 p
2. Mihalache Doru - 100 p
3. Costache Adin - 100 p
4. Beberechi Lorena - 99 p
5. Traistaru Andrei - 95 puncte
6. Topala Costinel - 80 p
7. Buraga Sabastian 75 p
8. Grigore Marian - 70 p
CLASA a II a B
1. Cranganu Catrinel - 85 p
2. Cantacuz - 85 p
3. Balasa Mihaela - 50 p
4. Minciuna Valentin - 60 p

CLASA a IV a
1. Topala Nicoleta - 95 p
2. Ochia Teodora - 87 p
3. Lefegiu Carla - 87 p
4. Modan Flavius - 74 p
5. Bordei Alexandra - 70 p
6. Neacsu Ionut - 68 p
7. Trepadus - 28,5 p
8. Bogatu Theodora - 28,5 p
9. Blegu - 35 p

Cangurasul matematician

Scoala Radovanu a fost inscrisa in concursul Cangurasul matematician la clasa a II a cu 10 elevi de la clasa domnului invatator Marian Cirlig (II A). Mai jos imagini cu elevii participanti.



Rezultate Cangurasul matematician clasa a II A - profesor Marian Cirlig
Moraru Ionut - Excelent
David Ana - Excelent
Rosioru Andrei - Excelent
Traistaru Catalin Andrei - Excelent
Topala Costinel - Foarte Bine
Grigore Marian - Foarte bine
Bebrechi Lorena - Foarte bine
Costache Adin - Foarte bine
Serban Alina - Foarte bine
Mihalache Doru Georgian - Foarte bine

Multe felicitari pentru toti participantii!

REZULTATE OLIMPIADE SCOLARE CLASA a IV a - faza judeteana

Limba si literatura romana - Neacsu Ionut - clasa a IV a B invatator Serban Anisoara - 76,5 puncte
Matematica - Modan Flavius clasa a IV a A - 97 puncte, Bordei Alexandra clasa a IV a A-82 puncte - invatator Chelaru Ioana
Felicitari elevilor si cadrelor didactice!

Lista completa a participantilor




Elevii clasei a II-a B , participanti la concursul EUROSCOLARUL , noiembrie 2011